Kosmetologia • Laseroterapia • Medycyna estetyczna • Trychologia

Terapia zmian trądzikowych

Rejestracja tel. 603 569 537

Skazy i niedoskonałości skóry często są przyczyną dyskomfortu psychologicznego i psychosomatycznego, a w przypadku trądziku odwróconego mogą stanowić poważny problem. Urządzenie MeDioStar NeXT stanowi niezbędną pomoc w usuwaniu zmian skórnych podczas szybkich i bezbolesnych zabiegów, bez konieczności stosowania środka znieczulającego.

Wykonujemy zabiegi na takie zmiany jak:

Trądzik (łac. Acne vulgaris) choroba skóry, gdzie pod wpływem zmian hormonalnych (nadmiernej stymulacji androgenowej) dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych (łojotoku).  Zmiany chorobowe występuja zwykle na skórze twarzy, górnej części pleców i klatki piersiowej. Zmiany to zaskórniki, grudki, krosty, torbiele ropne i blizny. Trądzik występuje u  młodzieży w wieku dojrzewania, ale również u osób w średnim wieku. Czynniki wpływajace na rozwój trądzika odpowiedzialne są czynniki genetyczne, hormonalne i bakteryjne.

Trądzik pospolity  wiąże się z nadmiernym wytwarzaniem łoju i wzmożonym rogowaceniem komórek przewodu wyprowadzającego gruczołów łojowych skóry. Nakładające się na siebie warstwy zrogowaciałego naskórka wypełniają przewód wyprowadzający i zamykają jego ujście. Zablokowane ujście kanału gruczołu łojowego czopem łoju i zrogowaciałych komórek to tzw. zaskórnik, który jest niezapalną postacią trądziku. Zamknięty gruczoł blokuje  dostęp tlenu co stwarza doskonałe warunki do rozwoju bakterii beztlenowych, które powoduja stan zapalny.  

Trądzik różowaty jest to schorzenie dotyczące osób w wieku dojrzałym, najczęściej po 30 roku życia, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Polegają na występowaniu wykwitów rumieniowych, grudkowych i krostkowych. Umiejscowione na twarzy i dekolcie. Nie leczony w pierszym etapie choroby rumień utrwala się, dochodzi do trwałego poszerzania naczyń krwionośnych, następnie powstają grudki i krosty, a postępująca choroba w zaawansowanym etapie powoduje przerosty gruczołu (np. na nosie).

Ceny zabiegów:

twarz 300 pln
dekolt 300 pln
plecy 400 pln

Promocja!!!
twarz 200 pln
dekolt 200 pln
plecy 300 pln

Rejestracja tel. 603 569 537

Script logo Script logo