Kosmetologia • Laseroterapia • Medycyna estetyczna • Trychologia

Botox

Zabiegi z użyciem Botoxu to obecnie jedne z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

BOTOX - toksyna botulinowa, wstzrykiwana jest do zmarszcek mimicznych. Powoduje ona zmniejszenie skurczu mięśni, dzięki czemu pokrywajęca je skóra wygładza się. To nie chirurgiczny, prosty i bezpieczny zabieg. Botox ma zastosowanie szczególnie do usuwania zmarszczek na czole, bruzd między brwiami, ''kurzych łapek'' oraz zmarszczek na szyi dekolcie.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg ze względu na bezpieczeństwo wykonywany jest przez lekarza. Zabieg jest krótkotrwały (ok 10- 15 min), ból związany z injekcją jest minimalny (nie wymaga znieczulenia), ponieważ preparat podawany jest bardzo cienką igiełką. 

Wyniki leczenia stają się widoczne w ciągu tygodnia od zabiegu, natomiast maksymalny efekt obserwuje się po upływie około 5 tygodni od injekcji. Efekt leczenia utrzymuje się około 4 miesięcy (okres ten może być zmienny),  jest to kwestia indywidualna i może zależeć od wielu czynników takich jak  np.wiek, stan skóry itp. Przerwa pomiędzy kolejnymi zabiegami nie może być krótsza niż 3 miesiące. Nie kontynuując terapii, po upływie czasu jego działania, nasza skóra jest wypoczęta, gładsza a zmarszczki nie sa tak głębokie jak przed leczeniem. Dopiero z czasem wracaja do wyglądu sprzed zabiegu.

Botox wykorzystywany jest również  w leczeniu nadpotliwości.

Jak wygląda postępowanie po zabiegu:

ok 5 godz. po zabiegu unikamy wysiłku fizycznego, jak również ucisku w miejscach poddanych zabiegowi, unikamy również pochylania głowy i  nie spożywamy alkoholu w dniu zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu:

-ciąza oraz okres karmienia piersią

-zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego

-nadwrażliwość na składniki preparatu

-infekcje skóry (w miejscu podania)

-stosowanie niektórych leków

Zabieg wykonuje lek. medycyny estetycznej

 

Ceny:

-jedna okolica 350 PLN

Rejestracja telefoniczna: 603 569 537

Script logo Script logo