Kosmetologia • Laseroterapia • Medycyna estetyczna • Trychologia

Rewitalizacja dłoni

Wygląd naszych dłoni odzwierciedla wiek bardziej , niż wygląd naszej twarzy. Dłonie są najbardziej podatną partia ciała na starzenie się. Odmładzanie dłoni jest dużym wyzwaniem  ze względu na różne czynniki zewnętrzne jak m.in. ciągła ekspozycja na słońce, podatność na urazy, trudność w zapewnieniu odpowiedniej ochrony. Starzenie się dłoni obejmuje problemy ze strukturą skóry, pojawienie się przebarwień, plam starczych, narośli, utratę objętości. Najbardziej widocznymi oznakami starzenia się dłoni sa plamy i zmarszczki. 

Mezoterapia dłoni to świetny zabieg w przypadku, kiedy skóra dłoni staje się wiotka. Pod skórę wstrzykuje się róże substancje (koktajle), które mają działanie odmładzające, odżywcze i nawilżajace. Jest to metoda mało inwazyjna, niechirurgiczna.  Po zabiegu skóra jest widocznie młodsza, a proces starzenia jest spowolniony.

Przeciwskazania do mezoterapii:

-alergia

-ciąża, okres karmienia piersią

-cukrzyca (niewyrównana)

-stany zapalne na skórze

-stosowanie leków przeciwzakrzepowych

Aby mezoterapia przyniosła pożądane efekty, należy powtórzyć ją kilkukrotnie w odstępach 2- 4 tygodnie.

Cena: 150 PLN 

Peeling chemiczny TCA 50 % ( kwas trójchlorooctowy) na dłonie. Peeling TCA wykonywany jest w celu rozjaśnienia i wygładzenia skóry, usunięcia przebarwień, drobnych blizn. Zabieg polega na aplikacji roztworu kwasowego na skórę , w celu wywołania kontrolowanego chemicznego oparzenia skóry. Proces ten wiąże się z kilku minutowym dośc intensywnym pieczeniem skóry. Przez okres następnych kilku dni skóra staje się ciemniejsza , bardziej napięta, po czym następuje złuszczanie się naskórka. Po zabiegu zniszczona tkanka stopniowo złuszcza się odsłaniając świeżą i  delikatną powierzchnię nowego naskórka. Proces ten trwa około tygodnia.

Jak postępować przed zabiegiem?

-nie wolno stosować leczenia Roaccutanem na 3 miesiące przed planowanym zabiegiem

-tydzień przed zabiegiem nie stosujemy żadnych zabiegów drażniących skórę

Jak postępować po zabiegu?

-stosujemy preparaty nawilżające

-stosujemy kremy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem przez okres minimum 1 miesiąca

Aby osiągnać pożądany efekt zabiegi należy wykonać w serii  (ok 4-6), co 4 tygodnie.

Cena: 150 PLN

 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP (Platelet Rich Plasma) na dłonie jest autologicznym koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza i stymuluje procesy autologicznej odnowy komórkowej. Rewitalizacja skóry dokonuje się  za pomocą własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych. Ekstrakt PRP jest immunologicznie neutralny, co za tym idzie nie ma możliwości reakcji alergicznej. Osocze bogatopłytkowe zawiera w swoim składzie czynniki wzrostu (EGF- czynnik wzrostu naskórka, VEGF-czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego, PDGF-płytkopochodny czynnik wzrostu, TGF-transformujący  czynnik wzrostu), które stymulują powstawanie nowego kolagenu, efektem tego działania jest regeneracja skóry dłoni, poprawa jej elastyczności i gęstości, redukcja zmarszczek, wygładzenie skóry. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry.

Na czym polega zabieg?

Zabieg wykonujemy etapowo. Do pierwszego etapu należy pobranie krwi bezpośrednio od pacjenta za pomocą sterylnego zestawu, do specjalnych próbówek separacyjnych. Następnie w specjalnej wirówce następuje  oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza z koncentratem płytek krwi i ostatnim etapem jest podanie uzyskanego koncentratu w skórę wybrana techniką zabiegową. Prawidłowo wykonany zabieg nie niesie za sobą  ryzyka niebezpiecznych powikłań. Również nie ma ryzyka  nietolerancji, alergii lub reakcji immunologicznych.

Zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów, w celu zmniejszenia dyskomfortu można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci maści. Poprawnie wykonany zabieg nie niesie za sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań,  ryzyka nietolerancji, alergii, reakcji immunologicznych a także zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby , HIV i innych zakażeń. Osocze bogatopłytkowe to jeden z zabiegów przeciwstarzeniowych, do których pacjenci wracają bardzo chętnie, zaletą jest szybka rekonwalescencja oraz satysfakcja na wysokim poziomie. PRP stanowi również alternatywę dla osób nietolerujących kwas hialuronowy.

Jak postępować przed zabiegiem?

Przed zabiegiem PRP nie wolno spożywać alkoholu i należy unikać palenia tytoniu. Należy spożywać sporą ilość owoców i warzyw bogatych w witaminę C

Seria zabiegowa:

zabiegi przynoszą najlepsze efekty, jeśli są wykonywane w serii 3-4 zabiegów

Osocze bogatopłytkowe na dłonie  stosujemy w celu:

-regeneracji i rewitalizacji skóry

-odmłodzenia

-wygładzania zmarszczek

-poprawy jędrności

-profilaktyki starzenia

Przeciwwskazania do zabiegu:

-ciąża oraz laktacja

-choroby autoimmunologiczne

-choroba nowotworowa

-choroby krwi

-zaburzenia krzepliwości krwi

-aktywne choroby bakteryjne i wirusowe skóry

-infekcje ogólnoustrojowe

Cena: 600 PLN

 

Rejestracja telefoniczna 603 569 537

Script logo Script logo