Kosmetologia • Laseroterapia • Medycyna estetyczna • Trychologia

Lipoliza

Na czym polega lipoliza injekcyjna?

Podstawą zabiegu jest wstrzyknięcie za pomocą cienkiej igły preparatu lipolitycznego bezpośrednio w tkankę tłuszczową. Metodę tą stosujemy najczęściej w przypadku otłuszczeń  okolic : podbródka, bioder, brzucha, pośladków, pleców, ramion i kolan.  Wstrzyknięte substancje lipolityczne  powodują uszkodzenie komórek tłuszczowych, tłuszcz przybiera konsystencję płynną a następnie jest usuwany przez układ limfatyczny pacjenta. Zaznaczyć należy, że lipoliza injekcyjna nie jest metodą odchudzania, ale bardzo skuteczną redukcją miejscowych złogów tłuszczowych, trudnych do usunięcia poprzez dietę i ćwiczenia fizyczne. Odtłuszczenia zostają usunięte trwale i nie odtwarzają się pod warunkiem, że pacjent nie dopuści się do znacznego wzrostu masy ciała. 

Jak postępować przed zabiegiem?

Nie należy stosować aspiryny, leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych.

Jak postępować po zabiegu?

W miejscu injekcji mogą pojawić się zaczerwienienie, obrzęk, siniaki, tkliwość na dotyk oraz swędzenie. Reakcja taka może utrzymywać się od 3-7 dni i jest to stan normalny po zabiegu, nie wymaga specjalnego postępowania, ustępuje samoistnie. Po zabiegu wskazane  jest picie dużej ilości wody. Aby przyspieszyś efekty lipolizy, zaleca się wykonywanie zabiegu SPM Digital (masaż próżniowy), drenażu limfatycznego lub masażu w domu np. bańka chińska. Wskazana jest również zwiększona aktywność fizyczna oraz stosowanie zbilansowanej diety. Pacjent  po zabiegu może od razu podjąc codzienna aktywnośc życiową.

Jak wygląda seria zabiegowa?

Aby uzyskać pożadany efekt, terapię prowadzimy w cyklu, który trwa kilka do kilkunastu tygodni. Zazwyczaj potrzebne są 3-5 zabiegi, wykonywane w odstępach 2-4 tygodni.

Seria zabiegowa zależy od lokalizacji i skali problemu.

Przeciwskazania:

-ciąża

-choroby nowotworowe

-choroby wątroby i nerek

-cukrzyca

-choroby zapalne

-alergia

 Cena:  90 PLN ampułka preparatu

Rejestracja telefoniczna 603 569 537

Script logo Script logo